Rolan Garos

Rolan Garos: Nadal kao brzi voz, Đoković uz puno muka preživeo Švarcmana!

Rolan Garos je u petak priredio dramu tamo gde se najmanje očekivalo, kao i nedostatak iste tamo gde joj i nije bilo mesto.

Naime dvojica najvećih favorita za trofej na Otvorenom prvenstvu Francuske, Novak Đoković i Rafael Nadal su na Filip Šatrijeu jedan za drugim publici priuštili dva sasvim različita užitka.

Španac je u svom jubilarnom stotom meču u tri dobijena seta na šljaci ostvario pobedu kojoj je za samo jedan gem izmakao epitet “besprekorna“! Jedan gem je upravo onoliko koliko je impresionirani Basilašvili uspeo da uzme iz ruku Bika sa Majorke! Nadal i njegov protivnik su na terenu proveli samo 90 minuta, što je kraće nego mnogi mečevi koji se na zemljanoj podlozi igraju u dva dobijena seta.

Niko nije mogao ni da pretpostavi šta će se sledeće gledati na Šatrijeu, ali je već posle prvog seta u meču Đoković – Švarcman, bilo očito da se Argentinac neće skloniti sa terena tek tako. Švarcman je osvojio prvi set, doipustio svom protivniku drugi, a zatim  ugrabio i treći! Na svu sreću, uz neke probleme sa sudijom, srpski teniser je u četvrtom i petom uspeo da zaboravi na sve nedaće i da svom protivniku prepusti po jedan gem u svakom.

Nažalost, turnir je u petak ostao bez Davida Gofana koji se povredio još u prvom setu duela sa Zebalosom, dok je Miloš Raonić dobio “poklon odustajanje“ Garsije Lopeza koji se povukao u drugom setu.

Najviše uzbuđenja u subotu bi trebalo da donese deseti okršaj Mari – Del Potro, odnosno prvi posle prošlogodipšnjeg okršaja u polufinalu Dejvis kupa, kada je Del Potro pobedio sa 3:2 usred Glazgova i odveo svoju reprezentaciju u finale, a kasnije i do Salatare!

Ovaj meč je sudar dvojice tenisera koji iz različitih razloga ne igraju svoj najbolji tenis, tako da je svaki ishod moguć. Britanac vodi u pobedama sa 6:3, ali je Meridianbet kvota na Del Potra (2.90) takva da se mora probati!

Stanislas Vavrinka za sada deluje stabilno, a u Pariz je došao sa odbranjenom titulom iz Ženeve. Od svog protivnika Fabija Fonjinija je izgubio samo jednom, ali na tvrdoj podlozi u Akapulku pre četiri godine, dok ga je savladao u preostala četiri susreta. Motivi, ambicije, a na kraju i kvalitet njih dvojice se ne mogu porediti pa je tako pobeda Švajcarca sigurna, samo je pitanje kakva. Vreme je da Vavrinka izgubi set pa je predlog za tip u ovom slučaju 3:1 za Švajcarca po Meridianbet kvoti 3.10.

2.6.2017. Tenis: Đoković i Nadal spremni za nove ekspresne pobede!