Sportske vesti – Barcelona osvojila Kup Kralja

Sportske vesti počinjemo fudbalom i informacijom da je Barcelona večeras osvojila španski Kup Kralja pobedom nad Sevillom na stadionu Vicente Calderon. Barcelona je slavila sa 2-0 nakon produžetaka u vrlo nervoznom meču. Nakon što je regularni deo meča završen bez golova Barcelona je preko Jordy Albe u sedmom minutu prvog produžetka i Neymara u poslednjem minutu meča došla do pobede. Na meču su viđena čak tri crvena kartona pošto su Javier Mascherano iz Barcelone i Enver Banega i Daniel Carrico iz Seville zaradili isključenje. Napadač Barcelone Luis Suarez je meč napustio zbog povrede zadnje lože a težina povrede će biti utvrđena u narednim danima.

Razočaravajuća sezona za Porto se završila današnjim porazom u finalu Kupa Portugala protiv Brage. Braga je imala prednost od 2-0 nakon što su Rui Fonte i Josue postigli golove u oba poluvremena ali je Porto uspeo da pošalje meč u produžetke golovima Andrea Silve u 61. i 90. minutu. Nakon što su produžeci završeni bez golova Braga je slavila posle izvođenja penala 4-2.

Engleska je počela pripreme za EURO 2016 pobedom od 2-1 nad Turskom u prijateljskom meču na Etihad stadionu u Mančesteru. Napadački duo Harry Kane i Jamie Vardy su postigli golove u odsustvu kapitena Wayne Rooneya kojima su odveli „Gordi albion“ do pobede. Kane se u listu strelaca upisao u 3. minutu a uspeo je da promaši i penal u 72. dok je Vardy postigao pobedonosni gol u 83. minutu.  Hakan Calhanoglu je postigao gol za Tursku u 14. minutu.

Manchester United će u narednim danima imenovati Josea Mourinha na mesto novog menadžera, saznaje BBC. Dogovor sa 53-godišnjim Portugalcem je u načelu postignut pre jučerašnje pobede Uniteda od 2-1 u finalu FA Kupa protiv ekipe Crystal Palace. Nakon što United nije uspeo da se kvalifikuje za Ligu šampiona pod vođstvom Louisa van Gaala, upravni odbor ekipe sa Old Trafforda je doneo odluku da je promena na klupi neophodna. Mourinho je otpušten od Chelsea u decembru.

Nekoliko mečeva prvog dana drugog ovosezonskog ATP Grand Slama, na šljaci Roland Garrosa je odloženo za sutra zbog kiše ali nekoliko tenisera je danas uspelo da overi plasman u drugu rundu. Današnji rezultati su: Nick Kyrgios – Marco Cecchinato 7-6, 7-6, 6-4; Igor Sijsling – Adrian Ungur 6-1, 6-2, 7-6; Benoit Paire – Radu Albot 6-2, 4-6, 6-4, 1-6, 6-4;  Teymuraz Gabashvili – Donald Young 7-6, 6-2, 6-3; Andrey Kuznetsov – Benjamin Becker 6-2, 6-2, 6-4. Tri meča su prekinuta u toku i biće nastavljeni sutra. U tim mečevima Dustin Brown vodi sa 2-1 u setovima protiv Dudi Sele, Jack Sock i Robin Haase igraju nerešeno 2-2 u setovima dok Kei Nishikori vodi sa 2-0 protiv Simone Bolellija.

Ista situacija je i sa WTA mečevima na Roland Garrosu gde je veći broj pomeren za sutra. Današnji rezultati su: Su-Wei Hsieh – Lara Arruabarrena 7-6, 6-3; Viktorija Golubic – Alison Riske 6-2, 1-6, 6-2; Petra Kvitova – Danka Kovinic 6-2, 4-6, 7-5; Anastasia Pavlyuchenkova – Sara Sorribes 6-2, 6-0; Lucie Safarova – Vitalia Diatchenko 6-0, 6-2. Svi prekinuti mečevi – Aliaksandra Sasnovich – Cagla Buyukakcay, Heather Watson – Nicole Gibbs i Yaroslava Shvedova – Svetlana Kuznetsova su pri prekidu bili nerešeni rezultatom 1-1 u setovima.

Bismack Biyombo je imao čak 26 skokova, rekord franšize u plejofu, čime je predvodio ekipu Toronto Raptorsa do pobede od 99-84 nad Cleveland Cavaliersima čime je smanjena prednost Cavsa na 2-1 u finalu Istočne konferencije NBA lige. Ovo je bio prvi poraza Clevelanda u ovosezonskom plejofu nakon što su maksimalnim rezultatom počistili Detroit i Atlanta u prethodnim rundama.

Crvena zvezda je savladala Metalac u gostima sa 78-56 u petom kolu grupe A Košarkaške lige Srbije. U istoj grupi FMP je savladao ekipu Tamiš sa 78-53.

Troy Brouwer i Kyle Brodziak su postigli po dva gola dok je Jake Allen imao čak 31 odbranu u pobedi ekipe St. Louis Blues od 6-3 nad San Jose Sharksima u utakmici broj 4 čime su izjednačili rezultat na 2-2 u finalu Zapadne konferencije NHL lige.

Kanada je postala šampion sveta nakon pobede nad Finskom od 2-0 u finalu Svetskog prvenstva koje se održava Rusiji. Domaća reprezentacija je osvojila bronzanu medalju nakon što su savladali ekipu SAD sa 7-2 u borbi za treće mesto.

Vozač Jamahe Jorge Lorenzo je osvojio Veliku nagradu Italije u MotoGP šampionatu na stazi u Mugellu posle napete borbe sa vozačem Honde Marcom Marquezom u poslednjem krugu. Lorenzo vodi u šampionatu vozača sa 115 poena dok je Marquez drugi sa 105 bodova. Andrea Iannone je završio trku na trećem mestu na Ducatiju dok je favorit domaće publike Valentino Rossi, koji je startovao sa pol pozicije, morao da odustane posle kvara na motoru

Vaterpolo klub Partizan je na gostujućem terenu, na bazenu Tašmajdan savladao Crvenu zvezdu sa 12-6 u finalu plejofa prvenstva Srbije. Partizan je tako poveo sa 1-0 u seriji a šampion će postati ekipa koja prva ostvari dve pobede.