Sportske Vesti – Belgija se vratila pobedom

Sportske vesti počinjemo informacijama sa Evropskog prvenstva, gde se Belgija vratila u trku za osminu finala pobedom nad Irskom rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu delovalo je da će Belgijanci ponovo imati velikih problema da postignu gol, kao i u prvoj utakmici protiv Italije, ali je Romelu Lukaku na samom početku drugog poluvremena konačno „otključao“ odbranu Iraca i posle tog gola sve je bilo mnogo lakše. Irci su potpuno pali u igri, što su Belgijanci iskoristili i sa još dva pogotka koje su postigli Witsel i Lukaku, zabeležili ubedljivu pobedu. Italija i dalje vodi na tabeli sa šest bodova, ali Belgija je sada druga sa tri, dok Švedska i Irska imaju po bod.

U grupi F su oba meča završena nerešenim rezultatom, čime se situacija u ovoj grupi još više zakomplikovala. U prvom meču Island i Mađarska su odigrali 1:1, iako je Island ponovo prikazao jako dobru, borbenu partiju. Islanđani su poveli u 40. minutu pošto je Sigurdsson rutinski realizovao opravdano dosuđeni penal, do samog kraja meča oni su se znalački branili, ali je u 88. minutu posle dobrog centaršuta sa desne strane nesrećni Saevarsson postigao autogol i tako postavio konačan rezultat meča.

Portugal i Austrija odigrali su 0:0, iako je Portugal igrao veoma dobro i uputio preko 20 udaraca prema golu protivnika. Ipak, nedostatak sreće i sjajni golman Austrije Almer sprečili su ih da postignu pogodak. Portugal je imao najveću priliku da povede u 79. minutu kada je Kristijano Ronaldo pogodio stativu iz penala, pre toga Portugal je još jednom pogodio okvir gola, a u poslednjim trenucima meča Ronaldo je uspeo da zatrese mrežu, ali je gol opravdao poništen zbog ofsajda u kojem se našao.

Posle dva kola Mađarska vodi sa četiri poena, Portugal i Island imaju po dva, dok je Austrija osvojila jedan poen. Sve reprezentacije i dalje imaju šansu da se plasiraju u nokaut fazu turnira.

Na Kopa Americi je odigrano četvrtfinale između Kolumbije i Perua kasno sinoć. Posle 120 minuta nije bilo golova, a Kolumbija je u penal seriji bila uspešnija i rezultatom 4:2 se plasirala u polufinale turnira.

Milan Mačvan je novi košarkaš koji neće biti na raspolaganju selektoru Đorđeviću za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre koji će se održati u Beogradu. Mačvan je doživeo povredu prsta na nozi u svojoj kući, pa je morao da otkaže nastup selektoru.

Odbojkaši Srbije pobedili su Bugarsku sa 3:0 (28:26, 27:25, 25:18), u Kalinjingradu, u drugom meču prvog vikenda Svetske lige.

Odbojkašice Srbije poražene su od selekcije Kine sa 3:2 (27:25, 17:25, 20:25, 25:22, 15:9) u 2. kolu D grupe drugog vikenda Gran Prija.

Na ATP turniru u Haleu su odigrani polufinalni mečevi danas i videli smo dva iznenađenja: prvo je mladi Zverev pobedio Federera posle velike borbe u tri seta, dok je Florian Mayer pobedio umornog Thiema sa 2:0 u setovima.

Na ATP turniru u Kvinsu nije bilo iznenađenja, Murray je pobedio Čilića sa 2:1, dok je Raonić pobedio Tomića sa 2:0.

Na WTA turniru u Birmingemu Keys je pobedila Suarez Navarro sa 2:1, dok je Strycova bila bolja od Vandeweghe sa 2:1.

Na WTA turniru u Maljorci Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale, pošto je poražena od Sevastove sa 2:1. U drugom polufinalu Garcia je pobedila Flipkens sa 2:1.

Nico Rosberg je osvojio pol poziciju za Veliku nagradu Evrope koja se održava na stazi u Bakuu.