Sportske vesti – Davor Štefanek osvojio zlatnu medalju!

Sportske vesti počinjemo informacijom da je Davor Štefanek osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru. Davor je doneo Srbiji prvu medalju na Igrama u Riju, a u finalu je bio bolji od Jermena Migrana Arutyunyana.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije je priredila veliko iznenađenje pobedivši Australiju u četvrtfinalu Olimpijskog turnira. Aktuelni prvak Evrope je do pobede došao rezultatom 73-71. Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Španije, koja je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici savladala Tursku rezultatom 64-62.

Danas je završeno takmičenje u Grupi B košarkaškog turnira za muškarce na Olimpijskim igrama. Španija je sa 92-73 pobedila Argentinu. Tom pobedom Španija je osigurala drugo mesto u grupi i u četvrtfinalu će igrati protiv Francuske. Nakon ubedljivog poraza Argentina je zauzela četvrto mesto i u eliminacionoj fazi će igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država. Hrvatska je zauzela prvo mesto, nakon što je savladala Litvaniju rezultatom 90-81. Hrvatska će u četvrtfinalu igrati protiv Srbije, dok će Litvanija morati da pobedi Australiju kako bi se domogla polufinala.

Poznati su učesnici polufinala vaterpolo turnira na Olimpijskim igrama. Crna Gora je nakon boljeg izvođenja peteraca savladala Mađarsku sa 13-11. Protivnik Crnoj Gori u polufinalu će biti Hrvatska, koja je bila bolja od domaćina Brazila, 10-6. Srbija je savladala Španiju rezultatom 10-7 i u polufinalu će igrati protiv Italije koja je savladala Grčku rezultatom 9-5.

Danas su odigrane dve utakmice četvrtfinala rukometnog turnira za žene na Olimpijskim igrama. Holandija je ubedljivo savladala Brazil, 32-23. U drugoj utakmici dana, Francuska je pobedila Španiju rezultatom 27-26.

Christian Taylor iz Sjedinjenih Američkih Država je osvojio zlatnu medalju u troskoku na Olimpijskim igrama. On se skokom od 17,86 metara našao ispred svog zemljaka Willa Clayea. Bronzu je osvojio Dong Bin iz Kine.

Sandra Perković je osvojila zlatnu medalju u disciplini bacanje diska. Hrvatica je hitcem od 69,21 metara odbranila zlato koje je osvojila u Londonu pre četiri godine. Srebro je pripalo Melini Robert-Michon iz Francuske, dok je bronzu osvojila Denia Caballero sa Kube.

U finalu fudbalskog turnira za žene na Olimpijskim igrama sastaće se Švedska i Nemačka. Šveđanke su u polufinalu igrale protiv Brazila. Nakon 120 minuta igre nije bilo golova, a Švedska je prošla dalje posle boljeg izvođenja penala. U drugom polufinalu Nemačka je sa 2-0 savladala Kanadu.

Danas su odigrane prve utakmice plejofa za ulazak u Ligu šampiona. Manchester City je veoma blizu ulaska u grupnu fazu najkvalitetnijeg klupskog takmičenja u Evropi, nakon što je u Bukureštu savladao Steauu sa 5-0. Pobeda je mogla biti ubedljivija da Sergio Aguero nije promašio dva jedanaesterca. Ajax i Rostov su igrali 1-1, a isti rezultat je bio na utakmici Dinamo Zagreb – Salzburg. FC Koebenhavn je sa 1-0 pobedio APOEL Nicosia. Borussia Moenchengladbach je na korak od ulaska u grupnu fazu Lige šampiona, nakon što je kao gost savladala Young Boys rezultatom 3-1.

Počeo je Masters u Sinsinatiju. Marin Čilić je na startu lako savladao Viktora Troickog, 6-4, 6-3. Reilly Opelka je napravio iznenađenje eliminisavši Jeremya Chardya nakon tri odigrana seta. Grigor Dimitrov je veoma lako došao do pobede protiv Gilles Simona, 6-1, 6-3, dok je Nick Kyrgios bez većih problema eliminisao Lucasa Pouillea, 6-2, 7-5. Richard Gasquet je tek nakon tri odigrana seta došao do pobede protiv Adriana Mannarina. David Goffin je sa 7-5, 6-3 eliminisao Nikoloza Basilashilia. Mikhail Youzhny je bio ubedljiv protiv Tazlora Fritza. John Millman je nadigrao Maleka Jaziria, dok je Bernard Tomić nakon dva seta došao do pobede protiv Joao Souse. Gael Monfils je bio bolji od Pabla Carrena, 6-3, 6-4.

Sara Errani je poražena na startu WTA turnira u Sinsinatiju. Bolja od nje je bila Coco Vandeweghe rezultatom 4-6, 6-3, 6-4. Lesia Tsurenko je lako došla do sledećeg kola pobedivši Shuai Zhang. Dona Vekić je bila ubedljiva protiv Ane Ivanović, 6-4, 6-2. Christina McHale je sa 6-2, 6-2 eliminisala Saisai Zheng. Alize Cornet je u dva seta eliminisala Kiki Bertens. Tsvetana Pironkova je bila veoma ubedljiva protiv Darie Kasatkine, 6-1, 6-1. Alison Riske je nadigrala Varvaru Flink, dok je Annika Beck bila bolja od Yulie Putintseve. Timea Babos je sa 6-4, 6-4 bila bolja Louise Chirico. Karolina Pliskova je nakon dva seta eliminisala Jelenu Ostapenko.