Sportske vesti – Đoković eliminisan na startu u Monte Karlu

Vest koja je obeležila večerašnje sportske vesti je da je svetski broj jedan Novak Đoković eliminisan već na startu ATP Masters turnira u Monte Karlu. Đokovića je u drugom kolu eliminisao 55. teniser na svetu,  Čeh Jiri Vesely rezultatom 6-4, 2-6, 6-4 i tako napravio najveće iznenađenje teniske sezone do sada. Đoković je doživeo tek drugi poraz u tekućoj sezoni i prvi od tenisera van prvih 50 na ATP listi po prvi put od 2010. godine. Drugo iznenađenje dana je pobeda  Damira Džumhura nad Thomasom Berdychom od 6-4, 6-7, 6-3. Rezultati mečeva drugog kola danas su: Stan Wawrinka – Philipp Kohlschreiber 7-6, 7-5; Benoit Paire – Joao Sousa 6-4, 6-3; Dominic Thiem – Taro Daniel 4-6, 6-2, 6-0; Rafael Nadal – Aljaz Badene 6-3, 6-3; Milos Raonić – Pablo Cuevas 7-5, 2-6, 7-6; David Goffin – Fernando Verdasco 7-6, 2-6, 7-6; Lucas Pouille – Richard Gasquet 4-6, 7-5, 6-1; Gael Monfils – Paolo Lorenzi 6-2, 6-4; Marcel Granollers-Pujol – Alexander Zverev 4-6, 6-4, 6-3.

Današnji rezultati WTA turnira u Bogoti su: Lara Arruabarrena – Anne Schaefer 6-1, 6-0; Catalina Pella – Elitsa Kostova 6-3, 6-2; Amra Sadiković – Mariana Duque 3-6, 7-6, 6-4; Paula Cristina Goncalves – Tatjana Maria 6-4, 6-3; Irina Falconi – Sherazad Benamar 6-3, 7-6; Lourdes Dominguez – Patricia Maria Tig 5-7, 6-4, 6-4; ; Alexandra Panova – Elina Svitolina 7-5, 1-6, 7-6.

Atletico Madrid i Bayern Munich su ostvarili plasman u polufinale UEFA Lige šampiona nakon večerašnjih revanš mečeva četvrtfinala. Atletico je odličnom igrom savladao Barcelonu sa 2-0 na Vicente Calderonu i ukupnim rezultatom 3-2 se plasirao dalje. Junak večeri je bio Antoine Griezmann koji je postigao oba gola, prvi u 36. a drugi iz penala u 88. minutu. Bayern Munich je odigrao 2-2 u Lisabonu protiv Benfice i ostvario ukupnu pobedu od 3-2. Raul Jimenez je doveo domaćine u vođstvo u 27. minutu ali je Bayern preokrenuo rezultat golovima Arturo Vidala u 38. i Thomasa Mullera u 52. minutu. Benfica je do kraja uspela da izbori samo nerešen rezultat golom Andersona Tallisce u 76. minutu.

Manchester United je ostvario plasman u polufinale FA kupa nakon pobede u gostima od 2-1 nad West Ham Unitedom u ponovljenom meču četvrtfinala. Marcus Rashford je doveo goste u vođstvo u 54. minutu dok ga je Maruane Fellaini duplirao u 67. minutu. James Tomkins je smanjio rezultat na 2-1 ali to je bilo to od domaćina. Manchester United će u polufinalu igrati protiv Evertona.

Crystal Palace i Everton su odigrali nerešeno 0-0 u odloženom meču engleske Premijer lige večeras. Oba tima ostaju u donjoj polovini tabele Premijer lige – Everton je 12. sa 40 bodova nakon 32 odigrana meča dok je Crystal Palace 16. sa 38 bodova i utakmicom više.

Lokomotiva Kuban Krasnodar je ostvarila svoju prvu pobedu u plejofu ULEB Evrolige trijumfom nad Barcelonom od 66-61 kod kuće u prvom meču njihove međusobne serije u Top 8 fazi. Lokomotiva ima prednost od 1-0 u seriji koja se igra do tri pobede i biće domaćin utakmice broj 2 u petak. U drugom meču Top 8 faze večeras, Laboral Kutxa je savladala Panathinaikos sa 84-68 kod kuće za prednost od 1-0 u njihovoj seriji.

San Antonio Spursi su savladali Oklahoma City Thunder sa 102-98 posle produžetka prethodne noći čime su ostvarili skor od 40 pobeda i jednog poraza na domaćem terenu čime su izjednačili rekord NBA lige u jednoj regularnoj sezoni postavljen od strane Boston Celticsa u sezoni 1985-86. Rezultati ostalih mečeva odigranih prošle noći u NBA ligi: Miami Heat – Detroit Pistons 99:93; Toronto Raptors – Philadelphia 76ers 122:98; Indiana Pacers – New York Knicks 102:90; Los Angeles Clippers – Memphis Grizzlies 110:84.

Vaterpolo klub Partizan odigrao je nerešeno 9:9 u gostima turskom Galatasaraju u osmom kolu LEN Lige šampiona. Partizan je i dalje peti u grupi B sa sedam bodova, dok su na vrhu grupe Pro Reko i Jug sa po 16 bodova.

Rukometni klub Partizan je savladao favorizovanu Crvenu zvezdu u derbiju trećeg kola plejof faze Rukometne Super lige Srbije rezultatom 26-25. Posle tri kola Partizan ima dva remija i pobedu dok je ovo Crvenoj zvezdi bio prvi poraz.