Sportske vesti – Griezmann odveo Francusku u finale

Današnje sportske vesti otvaramo sa EURO 2016, gde je danas odigrano drugo polufinale, a napadač Atletico Madrida Antoine Griezmann bio je koban po reprezentaciju Nemačke i odveo Francusku u veliko finale, nakon što su večeras bili bolji od Nemačke sa 2:0. Francuska je prepustila Nemačkoj veći posed lopte i strpljivo čekala svoju priliku. U samom finišu prvog poluvremena iskusni Bastian Schweinsteiger nesmotreno je reagovao u svom kaznenom prostoru i igrao rukom, pa je sudija Rizzoli opravdano dosudio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Griezmann. U nastavku utakmice reprezentaciju Nemačke je zadesio peh zbog povrede Jeromea Boatenga, koji je morao da napusti igru. Nemačka je imala veći posed lopte, ali je nedostajao završni pas. Antoine Griezmann je u 71 minutu povećao prednost Francuske na 2:0, nakon sjajne asistencije Pogbe, nakon čega je opao ritam utakmice i delovalo je da su se aktuelni svetski šampioni predali. Veliko finale je na programu u nedelju, 10. jula, kada ćemo dobiti novog šampiona Evrope.

Fudbaleri Čukaričkog i Vojvodine uspešno su prebrodile prve prepreke u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Čukarički je na gostovanju kazahstanskom Ordabasyju odigrao solidan meč, naročito u prvom poluvremenu, kada su došli do vođstva od 3:0, golovima Mandića (u 10. i 14. minutu) i Kajevića u 21 minutu, ali je u nastavku meča došlo do opuštanja, što su domaćini iskoristili i meč je završen bez pobednika, rezultatom 3:3. Nakon nerešenog rezultata u prvom susretu, odigranom u Crnoj Gori, fudbaleri Vojvodine bili su ubedljivi u revanš meču pred svojim navijačima i deklasirali ekipu Bokelja rezultatom 5:0. Plasman u naredno kolo kvalifikacija izborili su još Shirak, Kairat Almati, Kapaz, Admira, College Europa, Gabala, Jelgava, Kukesi, koji je u gostima iznenadio Rudar i prošao dalje rezultatom 2:1; Debrecen, HJK, Kalju, Lokomotiva Zagreb, Odd, MTK, Neftci, Beroe, Rovaniemi, Dinamo Minsk, Zaglebie, Brondby, Aberdeen, Maccabi Tel Aviv, Omonia, Beitar, Budućnost, Levadia, Slovan, Connah’s Q, koji je iznenadio danski Stabaek, Midtjylland, Videoton, AIK, Shkendia, Trnava, Goteborg, Vaduz, Soligorsk, Ventspils, AEK Larnaca, Domžale, Cliftonville, Cork City i Reykjavik.

Bivši golman Barcelone i Manchester Uniteda Victor Valdes novi je član Middlesbrougha, koji se vratio u Premier ligu. Valdes je potpisao ugovor na dve godine i peto je pojačanje engleskog kluba ovog leta.

Danas su odigrani polufinalni dueli u ženskoj konkurenciji na Wimbledonu, a plasman u veliko finale izborile su Serena Williams i Angelique Kerber. Williams je furiozno, za manje od sat vremena pobedila Elenu Vesninu sa 2:0 (6:2, 6:0), dok je Angelique Kerber eliminisala Venus Williams sa 2:0 (6:4, 6:4).

Danas je nastavljen kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, a odigrana su dva susreta na Filipinima. Turska je teže no što se očekivalo savladala Senegal sa 68:62, dok je Francuska bila bolja od Novog Zelanda rezultatom 66:59.

Danas je u Barseloni održan žreb grupa za narednu sezonu Evrokupa. Grupu A čine Nizhny Novgorod, Gran Canaria, Cedevita, Zielona Gora, AEK i Reggio Emilia. Verovatno najkvalitetnija je B grupa u kojoj će se takmičiti Khimki, Alba, Bilbao Basket, Lietuvos Rytas, Cantu i Partizan. U grupi C se nalaze Unicaja, Bayern, Murcia, Dinamo Sassari, Zenit i Budućnost. Posledna grupa D je takođe izuzetno interesantna, a nju čine Lokomotiv Kuban, Valencia, Olimpija, Hapoel Jerusalem, Ratiopharm Ulm i Dolomiti Trento.

Srpski košarkaš Boban Marjanović od naredne sezone će nositi dres Detroit Pistonsa, od kojih je dobio ponudu za trogodišnji ugovor vredan 21 milion dolara. Njegov dosadašnji klub, San Antonio Spurs, pre nekoliko dana je angažovao Pau Gasola i pretpostavlja se da neće izjednaćiti ponudu za Marjanovića.

Slobodni agent Dwyane Wade dogovorio je saradnju sa Chicago Bulls i potpisaće za klub iz rodnog grada dvogodišnji ugovor vredan 47.5 miliona dolara.