Sportske vesti – Hrvatska pobedila Španiju

Sportske vesti počinjemo Evropskim prvenstvom u fudbalu, gde je u derbiju grupe D Hrvatska pobedila Španiju i zauzela prvo mesto u grupi. Hrvati su u veoma interesantnoj i kvalitetnoj utakmici došli do pobede rezultatom 2-1. Prvo poluvreme pripalo je Španiji, koja je povela golom Morate u sedmom minutu utakmice. Španija je imala još nekoliko izglednih prilika, ali u finišu prvog poluvremena Hrvatska dolazi do izjednačenja, nakon veoma lepog gola Nikole Kalinića. U drugom poluvremenu Sergio Ramos nije iskoristio penal, a u poslednjim momentima utakmice Ivan Perišić je postigao gol i doneo svojoj reprezentaciji veliku pobedu. Španija je zauzela drugo mesto u grupi i u osmini finala će igrati protiv Italije. U drugoj utakmici grupe D, Turska je sa 2-0 pobedila Češku. Golove za Tursku postigli su Burak Yilmaz i Ozan Tufan. Turska je ovom pobedom izbila na treće mesto u grupi, i ima šanse za plasman među 16 najboljih ekipa na Starom kontinentu, dok je Češka eliminisana. U grupi C, Nemačka je golom Maria Gomeza pobedila Severnu Irsku. Jedan od favorita za osvajanje Evropskog prvenstva je tako osvojio prvo mesto u grupi i obezbedio plasman u osminu finala. Poljska je zauzela drugo mesto u grupi, nakon što je pobedila Ukrajinu sa 1-0. Strelac jedinog gola na meču bio je Jakub Blaszczykowski. Poljska, kao i Nemačka, ima sedam bodova, ali je zauzela drugo mesto u grupi. Severna Irska je treća sa tri boda iz tri utakmice, i plasirala se u osminu finala.

Zlatan Ibrahimović je odlučio da će se posle šampionata Evrope u Francuskoj povući iz nacionalnog tima.

Crvena zvezda je dovela novo pojačanje, trećeg ovog leta. Danas je sa crveno-belima ugovor potpisao Andrija Luković, vezni igrač koji je prethodne dve sezone bio u mladom timu PSV Eindhovena. Luković je prošao omladinsku školu Crvene zvezde, a sa aktuelnim šampionom je potpisao trogodišnji ugovor.

Laurent Blanc će napustiti Paris Saint-Germain do kraja nedelje, i ako je u februaru produžio ugovor na još dve sezone. Blancov menadžer je saopštio danas da vodi pregovore sa rukovodstvom kluba iz Pariza o prekidu saradnje. Blanc je sa PSG osvojio tri titule prvaka u Ligi 1.

Alvaro Morata se vratio u Real Madrid. Kraljevski klub je odlučio da aktivira otkupnu klauzulu i dovede španskog napadača u svoje redove. Real Madrid će za taj transfer morati da plati Juventusu 30 miliona eura. Morata je u prethodne dve sezone postao jedan od najboljih napadača u Evropi i tako je skrenuo pažnju na sebe. Real Madrid to možda iskoristi u svoju korist i proda talentovanog napadača. Interesovanje za Moratu pokazali su Chelsea, Arsenal i Manchester United, a spekuliše se da bi njegova cena mogla biti oko 75 miliona eura.

Stephan El Shaarawy je zvanično postao igrač Rome. Tim iz Večnog grada se odlučio da otkupi mladog italijanskog napadača, a za to će platiti AC Milanu 13 miliona eura. Mladi faraon je potpisao četvorogodišnji ugovor sa Romom.

Velimir Perasović je zvanično postao novi trener Anadolu Efesa. Vicešampion Turske je objavio da je hrvatski trener potpisao dvogodišnji ugovor, a od njega se očekuje da sa timom iz Istanbula napravi velike rezultate. Perasović je prethodno bio trener Laboral Kutxe, sa kojom je stigao do završnog turnira Evrolige.

Košarkaška reprezentacija Srbije je u prvoj pripremnoj utakmici pred kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre pobedila Francusku u Bersiju sa 79-77.

Vaterpolo repreznetacija Srbije je u prvom kolu grupe B  završnog turnira Svetske lige pobedila Brazil rezultatom 14-10.