Sportske Vesti – Island i Mađarska napravili iznenađenja!

Sportske vesti počinjemo informacijama sa Evropskog prvenstva u Francuskoj, gde su Island i Mađarska napravili iznenađenja i tako učinili grupu F jako zanimljivom!

U prvom meču dana Austrija je bila favorit u meču sa Mađarskom i stvari bi verovatno drugačije izgledale da je David Alaba imao više sreće već u prvom minutu, kada je njegov udarac sa dvadesetak metara udaljenosti zaustavila stativa. Oba tima su imala još neke prilike do poluvremena, ali je prvih 45 minuta završeno bez golova. Mađarska je iznenađujuće počela drugo poluvreme ofanzivnije i odmah su imali šansu preko Dzsudzaka, ali je golman Almer sjajno intervenisao. Ipak, nedugo zatim, Szalai je sjajno primio loptu posle centaršuta i rutinski je sproveo u mrežu. Nevolje Austrije su se povećale kada je Dragović dobio drugi žuti karton. Oni su morali da napadaju sa igračem manje, nisu iskoristili prilike i Stieber je u 87. minutu novim golom potvrdio pobedu Mađara.

Portugal je bio još veći favorit protiv Islanda nego Austrija protiv Mađarske i takođe je delovalo da će na papiru bolji tim slaviti. Za razliku od Austrije, Portugal je i poveo preko Nanija, imali su i nekoliko prilika da povise prednost, ali je na kraju prvog poluvremena na semaforu ipak stajalo 1:0. Ipak, u 50. minutu, Island je izjednačio preko Bjarnasona i do kraja meča su se uspešno branili od naleta Portugalaca i osvojili svoj prvi bod u debitantskom meču na Evropskom prvenstvu.

Na Copa America je odigrano dva meča kasno sinoć, Meksiko i Venecuela su odigrali 1:1, dok je Urugvaj pobedio Jamajku sa 3:0.

Carlos Dunga više nije selektor Brazila. Fudbalski savez te zemlje ga je otpustio posle lošeg rezultata na Copa America koji i dalje traje.

Zlatan Ibrahimović je u Mančesteru i narednih dana biće ozvaničena njegova saradnja sa Manchester Unitedom, tvrde engleski mediji.

Ronald Koeman je i zvanično preuzeo poziciju menadžera Evertona.

Miroslav Radović se vratio u FK Partizan, sa kojim će potpisati dvogodišnji ugovor.

U NBA, Cleveland Cavaliersi su predvođeni neverovatnim Jamesom i Irvingom, koji su postigli po 41 poen, preživeli petu utakmicu i smanjili prednost Golden Statea na 3:2 u seriji. Cleveland je slavio sa 112:97, a u domaćem timu, u kojem nije bilo Draymonda Greena zbog suspenzije, najbolji je ponovo bio Thompson sa 37 poena, dok je Curry postigao „samo“ 25 poena.

Boban Marjanović neće igrati u kvalifikacijama za OI, ali će, ako Srbija uspešno obavi posao u njima, moći da nastupa u Riju.

Janko Tipsarević je zabeležio prvu pobedu na ATP turnirima ove sezone, i to jaku vrednu – bio je bolji od Grigora Dimitrova na turniru u Kvinsu sa 2:1 u setovima. Viktor Troicki je u Haleu ispao od Alexandera Zvereva sa 2:0, dok su i Ana Ivanović i Jelena Janković bile uspešne u prvom kolu WTA turnira u Maljorci.