Sportske vesti – Italija i Španija u osmini finala EURO 2016

Sportske vesti krećemo od EURO 2016 gde su Italija i Španija današnjim pobedama obezbedile učešće u osmini finala. U grupi E Italija je pobedila Švedsku sa 1-0 golom Edera u 88. minutu pa Azzuri sada imaju šest bodova iz dva odigrana meča dok su Šveđani ostali na jednom poenu. U grupi D Hrvatska je odlično otvorila meč protiv Češke, i napadom od početka stigli do prednosti od 2-0 golovima Ivan Perišića u 37. i Ivan Rakitića u 59. minutu. Ipak, Česi su smanjili zaostatak golom Milana Škode u 76. minutu a nakon što je sudija produžio meč za osam minuta zbog nereda koje su izazvali navijači Hrvatske, Tomas Necid je uspeo da izjednači rezultat golom iz penala u trećem minutu nadoknade. U drugom meču grupe D, Španija je lako izašla na kraj sa Turskom rezultatom 3-0 uz dva gola Alvara Moratte i jednim pogotkom Nolita. Španija sada ima šest bodova pa će igrati protiv Hrvatske za prvo mesto u grupi u trećem kolu dok je Turska pretrpela i drugi poraz.

Fudbalski klub Partizan je potvrdio da će se ekipi pridružiti napadač Nikola Đurđić, doskorašnji fudbaler nemačkog Augsburga. Nakon Miroslava Radovića, Đurđić bi trebao da bude drugo zvučno pojačanje Partizana ovog leta. Đurđić je pre Augsburga nastupao za norveški Haugesund, švedski Helsingborg, nemački Greuther Furth i švedski Malmo.

Reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država je savladala Ekvador sa 2-1 prošle noći u Sijetlu u četvrtfinalu Copa America Centenario. Clint Dempsey i Gyasi Zardes su postigli golove za domaćina u 22. i 65. minutu dok je Michael Aroyo postigao gol za Ekvador u 74. minutu.SAD će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Argentina – Venecuela.

LeBron James je postigao 41 poen čime je predvodio Cleveland Cavalierse do pobede od 115-101 protiv Golden State Warriorsa u utakmici broj 6 NBA Finala. Cavsi su slavili kod kuće i tako obezbedili i odlučujuću utakmicu broj 7 koja će biti odigrana u Oaklandu u nedelju.

Real Madrid je uspeo da napravi brejk i izjednači rezultat u finalnoj seriji španske ACB lige na 1-1 nakon što su u gostima savladali Barcelonu sa 90-70.  Naredna dva meča biće odigrana u Madridu a titulu će osvojiti prva ekipa koja stigne do tri pobede.

Roger Federer se plasirao u polufinale ATP turnira u Haleu nakon što je savladao Davida Goffina sa 6-1, 7-6. Federer će u polufinalu igrati protiv Alexandera Zvereva nakon što je Nemac savladao Marcosa Baghdatisa sa 7-6, 6-3. Drugi polufinalni par će biti Dominic Thiem, koji je bez igre savladao Phillipa Kohlschreibera koji je predao meč zbog povrede, i Florian Mayer koji je savladao Andreasa Seppija sa 7-6, 6-3.

Andy Murray je savladao sunarodnika Kyle Edmunda sa 6-4, 3-6, 6-1 i tako se plasirao u polufinale ATP turnira u Queens klubu u Londonu. Murray će u narednoj rundi igrati protiv Marina Čilića koji je savladao Steve Johnsona sa 6-7, 6-3, 6-4. U drugom polufinalu će igrati Miloš Raonić koji je savladao Roberto Bautista-Aguta sa 6-1, 6-4 i Bernard Tomić koji je pobedio Gillesa Mullera sa 7-6, 4-6, 6-2.

Rezultati četvrtfinala WTA turnira u Birmingemu su: Madison Keys – Jelena Ostapenko 6-7, 6-4, 6-2; Barbora Strycova – Tsvetana Pironkova 6-2, 7-5; Carla Suarez Navarro – Angelique Kerber 6-4, 1-6, 7-5; Coco Vandeweghe – Yanina Wickmayer 6-4, 6-2.

Inauguralni turnir na travi na Majorci  je stigao do polufinala nakon današnjih četvrfinalnih mečeva – Kristen Flipkens – Veronica Cepede 7-5, 6-3; Caroline Garcia – Ana Ivanović 7-6, 5-7, 6-3; Anastasija Sevastova – Mariana Duque-Marino 6-4, 3-6, 6-3; Jelena Janković – Sorana-Mihaela Cirstea 6-3, 6-3.

Svetska atletska federacija je odlučila da zabrana učešća na takmičenjima atletičare iz Rusije pod okriljem IAAF ostane na snazi zbog navodnog organizovanog dopinga. To znači da će ruska ekipa biti isključena sa Olimpijskih igara ovog leta u Rio de Žaneiru.

Obe selekcije seniorskih odbojkaških reprezentacija Srbije su danas ostvarile uspeh. Muška reprezentacija je u gostima maestralnom igrom savladala Rusiju sa 3-0 u setovima na otvaranju ovosezonske Svetske lige dok je ženska selekcija savladala Brazil sa 3-2 u Makau i tako tek u četvrtom kolu upisala prvu pobedu u Svetskom Gran Priju.