Sportske vesti – Ivana Španović je šampion Evrope

Sportske vesti počinjemo informacijom da je naša atletičarka Ivana Španović postala novi šampion Evrope u skoku u dalj. Španović je skokom od 6,94 osvojila zlatnu medalju na Prvenstvu Evrope u atletici koje se održava u Amsterdamu. Ovo je prvo zlato na šampionatima Evrope za našu zemlju od 1990. godine kada su najsjajnije odličje osvojili Dragutin Topić u skoku u vis i Snežana Pajkić na 1.500 metara. Od naših ostalih atletičara koji su nastupili danas, Dragana Tomašević je završila na 11. mestu u finalu bacanja diska za žene, Tamara Salaški je bila sedma u finalu trke na 400 metara a Amela Terzić je obezbedila plasman u finale trke na 1.500 metara.

Pored Ivane Španović još deset zlatnih medalja je danas dodeljeno na Prvenstvu Evrope u Amsterdamu a osvajači su: Anita Wlodarczyk iz Poljske u bacanju kladiva; Robert Sobera takođe iz Poljske u skoku sa motkom; Copello Escobar Yasmani iz Turske u trci na 400 metara sa preponama; Martyn Rooney iz Velike Britanije u trci na 400 metara; Libania Grenot iz Italije u trci na 400 metara za žene; Bruno Hortelo iz Španije u trci na 200 metara; Sandra Perković iz Hrvatske u bacanju diska; Polat Kemboi Arikan iz Turske u trci na 10.000 metara; Mahiedine Mekhissi-Benabbad iz Francuske u trci na 3.000 metara stiplčez i Daphne Schippers iz Holandije u sprintu na 100 metara za žene.

Košarkaška reprezentacija Srbije se plasirala u finale kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske Igre nakon pobede od 96-72 nad Češkom u beogradskoj Areni. Srbija će u sutrašnjem finalu igrati protiv Portorika koji je u drugom polufinalu iznenadio favorizovanu Letoniju sa 77-70. Samo pobednik turnira će izvaditi kartu za Rio de Žaneiro. Na turniru u Torinu Hrvatska je savladala Grčku sa 66-61 u večerašnjem polufinalu pa će sutra igrati sa domaćinom Italijom koja je savladala Meksiko sa 79-54.

Andy Murray je savladao Thomasa Berdycha sa 6-3, 6-3, 6-3 u današnjem polufinalu na Wimbledonu a u nedeljnom finalu će se sastati sa Milošem Raonićem. Raonić je sa druge strane savladao Rogera Federera nakon deficita od jednog seta sa 6-3, 6-7, 4-6, 7-5, 6-3.  Murray će igrati u svom 11. Grand Slam finalu u nedelju dok će Raonić debitovati u najvažnijem meču u muškom tenisu.

Stephen Cummings iz ekipe Dimension Data je pobednik sedme etape biciklističke trke Tour de France voženoj od L’isle-Jourdain do Lac de Payolle. Nosilac žute majice Greg Van Avermaet iz ekipe BMC Racing je današnju etapu završio na petom mestu i tako uvećao prednost u generalnom plasman na šest minuta i 36 sekundi u odnosu na najbliže pratioce.

Štoper Liverpoola Mamadou Sakho je oslobođen optužbi nakon što je pao na doping testu neposredno posle meča polufinala Lige Evrope protiv Manchester Uniteda u martu. 26-godišnji Sakho je dobio 30-dnevnu suspenziju od UEFA u aprilu, koja je Sakhoa koštala mesta u reprezentaciji Francuske na EURO 2016 kao i prilike da igra za Liverpool u finalu Lige Evrope protiv Seville.

Marcelo Bielsa je podneo ostavku na mesto glavnog trenera rimskog Lazia samo dva dana nakon što ga je klub iz italijanske Serije A postavio na to mesto. Bielsa je trebao da stigne sutra u Rim za početak trening kampa ali je senzacionalno sa celim svojim stručnim štabom danas podneo ostavku. Navodno je njegovo ime dospelo na vrh liste kandidata za selektora Argentine nakon što je Gerardo Martino podneo ostavku pa je Bielsa odlučio da razmisli o svojoj trenerskoj budućnosti.

Jurgen Klopp je potpisao novi šestogodišnji ugovor sa Liverpoolom, devet meseci nakon što je stigao na Anfield Road. Nemački stručnjak je nasledio Brendana Rodgersa prošlog oktobra i od tada predvodio Liverpool do dva finala – u Ligi Evrope i Liga kupu Engleske. Klopp je produžio ugovor sa klubom do 2022. godine. Njegov prethodni ugovor je isticao 2018. ali je  uprava Liverpoola odlučila da obezbedi budućnost kluba produžavanjem ugovora Kloppu i njegovom stručnom štabu.