Sportske vesti – Messi i Argentina u finalu Copa America

Sportske vesti počinjemo informacijom da je Leo Messi postigao svoj 55. gol u dresu Gaučosa a Argentina će igrati u finalu Copa America. Messi je tim golom postao najbolji strelac u istoriji Argentine koja je razbila domaćina Sjedinjene Američke Države sa 4-0 pred više od 70 hiljada navijača u Hjustonu.

Messi je postigao istorijski gol iz fenomenalno izvedenog slobodnog udarca koji je završio iza leđa golmana Brada Guzana u 32. minutu za vođstvo Argentine od 2-0. Gaučosi su u vođstvo došli preko Ezequiela Lavezzija već u trećem minutu i više se nisu osvrtali. Gonzalo Higuain je dodao još dva gola u drugom poluvremenu za rezultat od 4-0. Argentina će u finalu Copa America igrati sa pobednikom drugog polufinala između Čilea i Kolumbije.

Meč između Portugala i Mađarske je konačno podario goleadu navijačima na EURO 2016 koji su je željno iščekivali od starta turnira. Meč u grupi F je završen rezultatom 3-3 a Cristiano Ronaldo je namestio prvi i postigao druga dva gola za Portugal. Mađarska je pobednik grupe sa pet bodova ispred Islanda koji ima isto toliko i koji je savladao Austriju sa 2-1 golom u 94. minutu. Taj gol je Island poslao na duel sa Engleskom u osmini finala dok će treće plasirani Portugal igrati protiv Hrvatske.

U poslednjem trećem kolu grupe E na EURO 2016 Italija, koja je i pre meča sa Republikom Irskom obezbedila prvo mesto u grupi, je sa kombinovanim sastavom poražena od Iraca sa 1-0 golom Robbie Bradyja u 84. minutu dok je Belgija savladala Švedsku istim rezultatom golom Radje Nainggolana u 85. minutu. Belgija će u nokaut fazi igrati protiv pobednika grupe F Mađarske, Italija će ići na Španiju u reprizi finala sa prethodnog evropskog prvenstva dok će borbeni Irci igrati protiv domaćina Francuske.

Roma je kompletirala transfere mladih fudbalera Sadiqa Umara i Abdullahi Nura iz drugoligaške ekipe Spezia za ukupno 5 miliona evra. Oba igrača su potpisala četvorogodišnje ugovore nakon što su impresionirali trenera Luciana Spalletija igrajući na pozajmici u Romi prošle sezone.

Real Madrid je odbranio titulu šampiona španske ACB lige nakon što su kod kuće savladali Barcelonu sa 91-84 u utakmici broj 4 finala plejofa. Real je slavio rezultatom 3-1 u finalnoj seriji nakon što su izgubili prvi meč u Barceloni.

NBA ekipa Chicago Bulls je pristala da trejduje plejmejkera Derricka Rosea u New York Knickse dok će Jose Calderon, Jerian Grant i Robin Lopez otići u suprotnom smeru. Pored Rosea Knicksi će dobiti i pika druge runde na draftu 2017 kao i Justina Holidaya. Nekadašnji MVP NBA lige je imao puno problema sa povredama kolena u poslednjih nekoliko godina a naredna sezona će biti i poslednja u njegovom tekućem ugovoru.

ATP 250 turnir u Notingemu je poslednji turnir na travi u muškoj konkurenciji pre početka Grand Slama na Wimbledonu a današnji rezultati trećeg kola su: Andreas Seppi – Adrian Mannarino 6-2, 6-3; Marcos Baghdatis – Sam Querrey 1-6, 7-6, 6-4;  Dudi Sela – Benjamin Becker 6-3, 2-6, 6-4; Alexandr Dolgopolov – Frank Dančević 6-3, 7-5; Daniel Evans – Pablo Cuevas 7-6, 6-7, 4-6; Gilles Mueller – Mikhail Youzhny 6-7, 7-6, 6-3; Steve Johnson – Vasek Pospisil 7-6, 7-6 i Kevin Anderson – Fernando Verdasco 6-3, 7-6.

Dame igraju na WTA turniru u Istbornu ove nedelje a današnji rezultati trećeg kola su: Dominika Cibulkova – Kateryna Bondarenko 7-6, 6-3; Monica Puig – Caroline Wozniacki 4-6, 6-3, 6-4; Kristina Mladenović – Anna-Lena Friedsam 6-4, 7-6; Agnieszka Radwanska – Eugenie Bouchard 6-3, 6-3; Madison Brengle – Elena Vesnina 6-7, 4-6 i Petra Kvitova – Johanna Konta 7-5, 4-6, 0-6.

Igrač sredine terena belgijskog prvoligaša Genta i nekadašnji fudbaler Vojvodine Marko Poletanović prešao je na jednogodišnju pozajmicu u redove Crvene Zvezde. Zvezda će na kraju sezone imati pravo otkupa ugovora nekadašnjeg mladog reprezentativca Srbije. Pored Poletanovića novi napadač Crvene zvezde je postao i 19-godišnji Vanja Vučićević najbolji strelac omladinske lige Srbije u dresu Čukaričkog i sin nekadašnjeg fudbalera Partizana Nebojše Vučićevića.

Vaterpolo selekcija Srbije ostvarila je i drugi trijumf na finalnom turniru Svetske lige. Srbija je u drugom kolu B grupe pobedila Kinu rezultatom 20:5. Srbija sutra u trećem kolu igra protiv selekcije SAD.