Sportske Vesti – Napoli i AC Milan remizirali

Sportske vesti počinjemo informacijom da su Napoli i AC Milan remizirali u derbi meču 26. kola Serije A. Utakmica je završena rezultatom 1-1, a oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Domaćin je došao do prednosti nakon 39 minuta igre, a strelac gola bio je Lorenzo Insigne. Konačan rezultat postavio je Giacomo Bonaventura pet minuta kasnije.

Manchester United će igrati u četvrtfinalu FA Kupa. Crveni đavoli su sa 3-0 pobedili Shrewsbury Town, tim koji se takmiči u trećoj ligi. Ovo je prva pobeda Manchester Uniteda nakon tri utakmice.

Lazio je danas demantovao tvrdnje italijanskih medija o prodaji Felipe Andersona Manchester Unitedu.

Vrlo zanimljivo veče je iza nas, kada je NBA liga u pitanju, sa čak 10 utakmica na rasporedu. New Orleans Pelicans su došli do gostujuće pobede nad Detroit Pistons 111–106, a meč je obeležio Anthony Davis sa 59 poena. Činilo se da nekadašnji prvi pik na draftu ne može da promaši, pošto je pogodio 24 od 34 puta iz igre, uz dve trojke. Obrva je imao i 20 skokova i 4 asistencije, veliku pomoć je imao u Jrue Holliday koji je ubacio 20 poena dok je Andre Drummond bio najbolji Piston na parketu sa 21 poenom i 14 skokova. Cleveland Cavaliers su porazili Oklahoma City Thunder relativno lako, 115–92, uz sjajne partije Kevina Lovea, 29, i LeBrona Jamesa, 25 poena. Boston Celtics su dominirali nad Denver Nuggets u Koloradu, 121–101. Isaiah Thomas je pružio još jednu odličnu partiju sa 22 poena i 11 asistencija, dok je naš Nikola Jokić bio najbolji u redovima poraženih sa 23 poena i 13 uhvaćenih lopti. Orlando Magic su poraženi kod kuće od Indiana Pacers 102–105, iako je čak pet igrača imalo dvocifrene poene na čelu sa 23 koje je postigao Evan Fournier. San Antonio Spurs i Charlotte Hornets su takođe slavili u gostima. Mamuze su savladale Phoenix Suns 118–111 zahvaljujući 22 poena Tony Parkera, dok je 28 poena koje je postigao Kemba Walker odvelo Hornets do pobede nad Brooklyn Nets 104–96. Toronto Raptors su nadjačali Memphis Grizzlies 98–85 uz 21 poen koji je postigao DeMar DeRozan, a Dallas Mavericks su razbili Philadelphia 76ers 129–103 predvođeni 21 poenom koje je postigao Wesley Matthews. Chicago Bulls su bili bolji od Los Angeles Lakers 126–115, po 24 poena su postigli E’Twaun Moore i Derrick Rose, a Portland Trail Blazers su savladali Utah Jazz uz 31 poen koji je postigao C.J. McCollum i 30 koje je ubacio Damian Lillard.

Danas je počeo ATP 500 turnir u Dubajiu. Novak Đoković je lako preskočio prvu prepreku. Najbolji teniser sveta je sa 6-1, 6-2 savladao Tommy Robreda. Malek Jaziri je eliminisao Mikhail Youzhny, dok je Feliciano Lopez bio bolji od Guillermo Garcia, a Vasek Pospisil nadigrao Lucas Pouilla. Marcos Baghdatis  je bio bolji od Viktora Troickog nakon dva odigrana seta, dok je Hyeon Chung eliminisao Andreas Seppia.

Dame se takmiče na WTA turniru u Dohi. Današnji dan je prošao bez većih iznenađenja, a vredi istaći pobede Jelene Janković, Sare Erani i Caroline Wozniaki, koje su tek nakon tri seta uspelie da eliminišu svoje protivnice. U drugo kolo ovog turnira plasirale su se i Roberta Vinci, Nao Habino, Denisa Allvertova, Coco Vandewghe, Monica Niculesku, Timea Babos, Timea Bacsinzky i Svetlana Kuznetsova.