Sportske Vesti – Paris Saint Germain eliminisao Chelsea

Sportske vesti počinjemo Ligom šampiona gde je Paris Saint-Germain eliminisao Cheslea. Nakon dve utakmice Parižani su slavili sa 4-2 i eliminisali engleskog predstavnika. Na utakmici odigranoj u Londonu, gosti su stigli do prednosti preko Adrien Rabiot, koji je asistenciju Zlatana Ibrahimovića pretvorio u gol. Samo 10 minuta kasnije Diego Costa je vratio nadu Plavcima da mogu do četvrtfinala elitnog UEFA-inog takmičenja. Ipak, u drugom poluvremenu Zlatan Ibrahimović je zatresao mrežu Chelsea i postavio konačnih 2-1.

Benfica se plasirala u četvrfinale Lige šampiona. Portugalski predstavnik je eliminisao Zenit St. Petersburg, a u drugoj utakmici Benfica je slavila sa 2-1. U prvom duelu ova dva tima rezultat je bio 1-0 za Benficu, a u 69. Minutu utakmice u Sankt Petersburgu Hulk je poravnao rezultat. Ipak, u finišu meča apsolutni preokret.  Nicolas Gaitan je u 85. Minutu postigao gol koji je gotovo sigurno vodio portugalskog predstavnika u sledeću fazu takmičenja. Međutim to nije bio kraj, jer je pre poslednjeg sudijskog zvižduka mrežu ruskog predstavnika zatresao i Anderson Talisca, koji je postavio konačan rezultat.

U francuskoj Ligi 1 večeras su odigrane dve utakmice. Ajaccio je uspeo da ostane neporažen na svom terenu u duelu sa Marseille, a utakmica je završena rezultatom 1-1. Bastia i Nantes su igrali bez golova.

Kamp Nou će od sezone 2021/2022 povećati svoj kapacitet na 105 000 mesta, saopšteno je danas. Barcelona će radove na adaptaciji stadiona početi ovog leta, a Kamp Nou je najveći stadion u Evropi, kapaciteta 99 354.

Kasno sinoć u NBA je odigrano šest utakmica. Toronto Raptors su pred svojim navijačima pobedili Brooklyn Nets rezultatom 104-99. San Antonio Spurs su upisali novu ubedljivu pobedu, ovoga puta na gostovanju Minnesoti Timberwolves i to 116-91. Denver Nuggets su ponovo slavili, a sada su na svom parketu pobedili New York Knickse, 110-94. Atlanta Hawks su pobedili Utah Jazz i to rezultatom 91-84. Portland Trail Blazers su nakon produžetka bili bolji od Washington Wizardsa, 116-109. Los Angeles Lakers su upisali novu pobedu, a sada su u Stejpls Centru bili bolji od Orlando Magic, 107-98.

Adam Vinatieri je potpisao novi, jednogodišnji ugovor sa Indianapolis Colts. Jedan od najboljih kikera u istoriji NFL-a će uskoro napuniti 45 godina, a ovo će mu biti 21 sezona u ligi.

Nakon što se Peyton Manninga povukla se još jedna velika NFL zvezda. Calvin Johnson je nakon devet sezona rešio da završi svoju igračku karijeru. Megatron je proveo celu svoju karijeru u Detroit Lionsima i važi za jednog od najdominantnijih vajd risivera u istoriji lige. Sa Lionsima nije stigao do Superbola, ali je zato postao igrač sa najviše uhvaćenih jardi u jednoj sezoni, 1.964 jarde.

Danas je oficijano počela nova NFL  sezona, a  franšize dobile pravo da potpisuju slobodne agente. Mnogi igrači su našli novi dom, a iznenađenje dana je Brock Osweiler, koji je sa Houston Texans potpisao četvorogodišnji ugovor vredan 72 miliona dolara.

Ženska rukomentna reprezentacija Srbije je kao gost savladala Češku rezultatom 30-25, a utakmica je odigrana u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.