Sportske vesti – Partizan ostao bez trenera!

Sportske vesti počinjemo informacijom da je Partizan ostao bez trenera, jer je Ivan Tomić podneo ostavku nakon još jednog neuspeha na startu sezone. Partizan je poražen od Napretka u Kruševcu u drugom kolu Superlige rezultatom 2-1. Domaćin je poveo golom Šljivića u 20. minutu sa bele tačke. Partizan je do kraja prvog poluvremena stvorio nekoliko šansi, ali bez promene rezultata. U drugom poluvremenu crno-beli su agresivno krenuli ka golu Napretka, koji se svesno povukao i čekao svoju šansu. Ona je došla u 71. minutu, kada je Projić fantastičnim udarcem savladao Šaranova. Partizan je do kraja uspeo samo da smanji zaostatak golom Bojinova sa bele tačke. Ostaje da se vidi kakva će biti reakcija uprave kluba iz Humske, jer je Tomić podnosio ostavku i nakon remija u prvom kolu sa Bačkom iz Bačke Palanke, ali je tada njegova ostavka odbijena.

Večeras su odigrane još dve utakmice Superlige Srbije. Vojvodina je golom Paločevića pobedila Bačku, dok su Čukarički i Radnik Surdulica igrali bez golova.

Kasno sinoć Internacionalni Kup Šampiona je imao tri utakmice na programu. Bayern Munich je rezultatom 4-1 savladao Inter. Julian Green je postigao tri gola za tim iz Nemačke, dok je jedan gol delo Francka Riberya. Jedini gol za Inter postigao je Mauro Icardi. Liverpool je sa 2-0 savladao AC Milan. Paris Saint-Germain je deklasirao Leicester City rezultatom 4-0.

Kineski investitori bi trebali krajem avgusta da preuzmu AC Milan. Do novog odlaganja je došlo zbog birokratskih problema oko prenosa sredstava.

Josuha Guilavogui, fudbaler VfL Wolfsburga, je polomio vratni pršljen na utakmici sa Sportingom. Za sada nije poznato koliko će francuski fudbaler odsustvovati sa terena.

Schalke 04 je objavio da je postigao dogovor sa Sevillom oko transfera Cokea. Španac će u Schalke 04 preći za 3 miliona eura.

Argentina je osvojila košarkaški turnir koji se igrao u Kordobi. Domaćin je u drugoj utamici večeri pobedio Srbiju rezultatom 79-74. Miloš Teodosić je u finišu utakmice doživeo povredu lakšu povredu šake. U prvoj utakmici večeri, Hrvatska je bila bolja od Francuske, 76-70.

Danas su odigrane još dve prijateljske utakmice reprezentacija koje se pripremaju za košarkaški turnir na Olimpijskim igrama. Australija je bila dominantna protiv Kine, 82-53, dok je Brazil nadigrao Litvaniju, 64-62.

Novak Đoković je osvojio ATP Rogers kup koji se igrao u Torontu. Najbolji teniser na svetu je sa 6-3, 7-5 pobedio Kei Nishikoria. Ovo je četvrta titula na turniru u Kanadi, a ukupno trideseta na turnirima Masters serije.

Simona Halep je pobednica WTA Rogers kupa u Montrealu. Rumunska teniserka je u finalu bila bolja od Madison Keys rezultatom 7-6, 6-3. Madison Keys je prethodno u polufinalu bila bolja od Kristine Kucove, 6-2, 6-1. Ovom pobedom Simona Halep se vratila na 3. mesto na WTA listi.

Lewis Hamilton je pobednik Velike nagrade Nemačke. Vozač Mercedesa je od početka do kraja trke vozio bez greške. Iza sebe je ostavio dvojac Red Bulla, Daniela Ricciarda i Maxa Verstappena. Nico Rosberg je bio na pol poziciji, ali ga je veoma loš start mnogo koštao, pa je trku završio tek kao četvrti. Hamiltonu je ovo šesta pobeda na sedam trka, a nakon Velike nagrade Nemačke ima 19 bodova više od Nica Rosberga.