Sportske vesti –Švajcarska u osmini finala

Sportske vesti počinjemo informacijama sa Evropskog prvenstva u fudbalu, gde su je Švajcarska obezbedila mesto u osmini finala. Francuska i Švajcarska su večeras u Lilu igrali bez golova, mada je Francuska u nekoliko navrata bila blizu pogotka. Domaćin šampionata je tako zauzeo prvo mesto u grupi A, dok su Švajcarci završili kao drugi. Ovo je prvi put da je Švajcarska prošla grupnu fazu na Evropskom prvenstvu. Albanija je pobedila Rumuniju sa 1-0 i zauzela treće mesto u grupi. Armando Sadiku je postigao prvi gol za Albaniju na EURO 2016 i doneo svojoj zemlji prvu pobedu na prvenstvu Starog kontinenta, a i nadu da će možda doći do osmine finala.
Kasno sinoć odigrane su dve utakmice četvrtfinala Kopa Amerika. Argentina je do polufinala stigla nakon ubedljive pobede protiv Venecuele, 4-1. Najbolji u pobedničkom timu bio je Lionel Messi, koji je prvi put počeo utakmicu na Kopa Amerika. Messi je postigao treći gol za Gaučose, a to je njegov 54. gol za reprezentaciju i sada se izjednačio na prvom mestu večne liste strelaca sa legendarnim Gabrielom Batistutom. U drugoj utkamici, Čile je deklasirao Meksiko nanevši mu jedan od najubedljivijih poraza u istoriji. Čile je slavio sa 7-0, a igrač utakmice je Eduardo Vargas, koji je postigao četiri gola.
Menadžer Arsenala, Arsene Wenger je danas izjavio da će njegov klub do kraja prelaznog roka dovesti dva igrača, ali da Jamie Vardy nije jedan od njih. Prethodnih dana se spekulisalo da će engleski napadač pojačati Tobdžije, međutim Wenger je danas demantovao te priče.
Andy Murray je osvojio ATP turnir u Kvinsu, nakon što je u finalu nadigrao Miloša Raonića. Kanadski teniser je osvojio prvi set, 7-6, ali Britanac je slavio u naredna dva sa 6-4, 6-3 i time potvrdio odličnu formu pred Vimbldon. Murrayu je ovo peti trofej na turniru u Kvinsu i on je prvi teniser kome je to pošlo za rukom u istoriji turnira koji se igra od 1890.
Florian Mayer je u finalu ATP turnira u Haleu savladao sunarodnika Alexandera Zvereva nakon tri odigrana seta, 6-2, 5-7, 6-3. Ovo je tek druga titula za 33-godišnjeg tenisera.
Madison Keys je osvojila WTA turnir koji se igrao u Birmingemu. Keys je u finalu nakon dva odigrana seta bila bolja od Barbora Strycova, 6-3, 6-4.
Završen je WTA turnir u Maljorci, a novi šampion je Caroline Garcia, koja je rezultatom 6-3, 6-4 pobedila Anastasiju Sevastovu.
Odbojkaši Srbije su pobedili Poljsku sa 3-0 u trećoj utakmici prvog vikenda Svetske lige. To je bila treća pobeda bez izgubljenog seta za ekipu Nikole Grbića na turniru u Rusiji.
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije je zabeležila drugu pobedu ovog vikenda na Gram Priju u Makuu. Izabranice Zorana Terzića su sa 3-2 savladale Belgiju.
Nico Rosberg je osvojio Veliku nagradu Evrope, koja se danas vozila u Bakuu. Sebastian Vettel je prošao drugi kroz cilj, dok je treći stigao Sergio Perez. Lewis Hamilton je ostao bez podijuma, jer trku je završio na petom mestu.