Sportske vesti – Vels i Engleska u osmini finala

Sportske vesti počinjemo informacijom sa Evropskog prvenstva u fudbalu, gde će Vels i Engleska igrati u osmini finala. Vels je pobedio Rusiju rezultatom 3-0 i tako zauzeo prvo mesto u grupi B. Već u 11. Minutu Aaron Ramsey je doneo prednost Velsu, a do kraja poluvremena Neil Taylor je povećao prednost. U drugom poluvremenu najbolji igrač Velsa, Gareth Bale je postigao svoj treći gol na turniru. Engleska i Slovačka su igrali bez golova, i ako je Engleska bila nadmoćna tokom većeg dela meča. Nakon tri odigrana kola Vels ima 6 bodova, Engleska 5, Slovačka 4, dok Rusija ima samo jedan bod. Slovačka ima šanse da kao najbolja trećeplasirana ekipa uđe u nokaut fazu, dok je Rusija eliminisana sa takmičenja.

UEFA je kaznila Hrvatski nogometni savez (HNS) sa 100.000 eura zbog huliganskog ponašanja navijača na utakmici protiv Češke u utakmici drugog kola na EURO 2016.

Paul Pogba je počeo pregovore sa Real Madridom, preneo je danas njegov menadžer. Talentovani Francuz, koji je trenutno igrač Juventusa, gaji veliko poštovanje prema Zinedinu Zidanu i Kraljevskom klubu, pa bi to moglo da odluči da Pogba promeni sredinu. Za sada nije poznato kolika bi bila vrednost transfera, ali pominje se cifra od 100 miliona eura.

Marcelo Bielsa bi mogao da postane novi trener Lazia. Tim iz Rima je veoma zainteresovan da angažuje Argentinca, koji već neko vreme boravi u Večnom gradu. Problem može predstavljati to što Bielsa želi da promeni kompletni stručni štab, ali i da  utiče na izbor trenera mladog tima.

Crvena zvezda može biti zadovoljna žrebom za drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv boljeg iz duela Valletta (Malta) i B36 Torshavn (Island).

Partizan će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati protiv pobednika duela Slavia Sofia i Zagłebie Lubin. Vojvodina i Čukarički kvalifikacije za Ligu Evrope počinju u prvom kolu. Novosađani će igrati protiv Bokelja iz Crne Gore, dok će tim sa Banovog Brda igrati protiv Ordabasy iz Kazakstana. Utakmice prvog kola su na programu 30. juna, a revanš mečevi 7. jula, dok će Partizan prvu utakmicu igrati 14. jula, a revanš je nedelju dana kasnije.

Nikola Đurđić je danas prošao lekarske preglede i postao novi igrač Partizana. Napadač koji ima 30 godina je karijeru počeo u Radničkom iz Pirota, a u crno-bele stiže iz Augsburga. Spekuliše se da obeštećenje iznosi 400.000 eura.

Cleveland Cavaliers su novi NBA šampioni. Franšiza iz Ohaja je stigla do prve titule u istoriji pobedivši Golden State Warriors u sedmoj utakmici velikog finala rezultatom 93-89. Utakmica je bila veoma neizvesna, a sve je rešeno u poslednjem minutu, kada je pri rezultatu 89-89 Kyrie Irving pogodio trojku. Steph Curry nije uspeo da uzvrati, a nakon što je LeBron James bio pogodio jedno od dva slobodna bacanja slavlje Cavaliersa je moglo da počne. Najbolji u pobedničkom timu bio je LeBron James sa 27 poena, koji je celu seriju odigrao na visokom nivou i sa pravom poneo MVP titulu. Odličnu podršku je imao u Irvingu, koji je ubacio 26 poena. U redovima bivšeg šampiona najbolji je bio Draymond Green sa 32 poena, dok je Steph Curry postigao 17 poena.

Real Madrid je na korak od osvajanja ACB Lige. Kraljevski klub je u trećoj utakmici finala pobedio Barcelonu rezultatom 91-74 i sada ima prednost od 2-1 u seriji. Sergio Llull je postigao 20 poena, dok je Rudy Fernandez utakmicu završio sa 18 poena. Najbolji u poraženom timu bio je Ante Tomić sa 18 poena.