Sportske vesti – Zvezda poražena u Zagrebu

Sportske vesti počinjemo informacijom da je Crvena zvezda ubedljivo poražena u Zagrebu u duelu sa Cedevitom u poslednjem kolu Top 16 faze Evrolige. Ovaj poraz nije skupo koštao crveno-bele iz Beograda, jer su već ranije obezbedili mesto koje vodi među osam najboljih ekipa u elitnom takmičenju koje organizuje ULEB. Cedevita je pobedila rezultatom 83-62.

Večeras su odigrane još tri utakmice Top 16 faze Evrolige. Darussafaka je u utakmici kojom se oprostila od Evrolige za ovu sezonu savladala Lokomotiv Kuban, 87-86. U poslednjem duelu grupe E, Unicaja je bila bolja od Fenebahcea rezultatom 71-67. U sudaru dva velikana evropske košarke CSKA Moscow je bio bolji od  Olympiacosa rezultatom 99-96.

Veoma interesantno NBA veče je iza nas. Atlanta Hawks su na svom parketu pobedili Toronto Raptors rezultatom 95-87. Phoenix Suns su bili ubedljivi na gostovanju u Teksasu. Ekipa iz Arizone je sa 124-115 pobedila Houston Rockets koji se bore za plasman u plejof. Miami Heat je na Floridi bio bolji od Chicago Bullsa, 106-98. Minnesota Timberwolves su zaigrali nešto bolje tek u finišu prvenstva. Oni su prethodne noći u Kaliforniji savladali Sacramento Kings, 105-97. Golden State Warriors i dalje imaju mogućnost da prestignu rekord Chicago Bullsa po broju pobeda u sezoni. Aktuelni šampion i najbolji tim ige je na svom parketu nadigrao San Antonio Spurs i zasluženo slavio rezultatom 112-101.

U prvoj utakmici 32. kola Primere Granada i Malaga su igrali bez golova, 0-0.

Večeras je odigrana prva utakmica 29. kola Bundeslige.  Hertha Berlin i Hannover 96 su podelili bodove, a utakmica je zavšena rezultatom 2-2.

Lyon je zabeležio pobedu u prvoj utakmici 33. kola francuske Lige 1 pobedivši kao gost Montpellier sa 2-0.

Alberto Gilardino bi sledeće sezone mogao ponovo da zaigra za Parmu, prenose italijanski mediji. Gilardino trenutno nastupa za Palermo, a navodno je izrazio želju da se vrati u Parmu i pomogne joj da se vrati u Seriji A. Nakon velikih finansijskih problema Mlekadžije su prebačene u Seriju D, a sada su na korak od plasmanu u Legu Pro, treću po rangu na Apeninskom poluostrvu.

Poznati su svi učesnici polufinala ATP 250 turnira u Marakešu. Albert Montanes je nakon dva seta eliminisao Facundo Baginsa, 6-1, 7-5. Borna Ćorić je izgubio prvi set u duelu sa Paul-Henri Mathieu, ali je zatim dobio naredna dva i plasirao se u polufinale. Frederico Delbonis je u dva seta bio bolji od Pabla Carrena, dok je Jiri Vesely nadigrao Guillerma Garciu, takođe u dva seta.

ATP 250 turnir u Hjustonu ulazi u završnicu. U sledećoj rundi takmičenja će igrati Marcos Baghdatis, koji je sa 6-4, 6-3 eliminisao Fernanda Verdasca, dok je Juan Monaco sa 6-4, 6-4, bio bolji od domaćeg tenisera Sam Querreya.