Super liga: Partizan i Zvezda nastavili tamo gde su stali

Pobede koje su Partizan i Zvezda postigli u drugom kolu Super lige nisu bile posebno impresivne, ali se ne može reći da je ono što je viđeno na stadionu Partizana i na Banjici bilo neočekivano, jer Večite rivale očekuju revanš mečevi u kvalifikacijama za evropske kupove.

Zvezda je savladala Rad golovima Damijana Le Taleka i Aleksandra Pešića u duelu koji će bez sumnje brzo biti zaboravljen i u kojoj su fudbaleri domaćeg tima svega tri puta šutirali prema golu gostiju.

Pored osvojenih bodova, Zvezda ima i drugu praktičnu korist od ovog susreta, a to je što je Vladan Milojević izostavio veći broj prvotimaca i dao im priliku da se odmoer pred najznačajniju utakmicu u sezoni, onu koju u četvrtak igraju u Pragu. Zanimljivo je da se u postavi Crveno-belih našao samo jedan stranac, a to je strelac prvog kola, Le Talek.partizan

U poluvremenu je zamenjen Filip Stojković, ali je njeogva povreda lakše prirode, tako da će on biti spreman za dul sa Spartom. Mičel Donald, Ričmond Boaći, Rikardinjo, Vujadin Savić nisu uopšte ulazili u igru, dok je Kanga odigrao nešto manje od pola sata, zameniviš i drugom poluvremenu veterana Milijaša. Aleksandar Pešić je na drugoj prvenstvenoj utakmici za redom dao i svoj drugi gol, a mrežu Rada je zatresao u zaustavnom vremenu kada je u 92. minutu iskoristio centaršut Anđelkovića.

Još mnogo golova će Sejduba Suma morati da postigne za Partizan da bi njegov rekordni transfer u srpskom fudbalu dobio i epitet opravdanog, ali prvi je “štikliran“ u pobedi njegovog novog kluba nad Javorom (2:1).

Ni blizu Partizan nije bio one igre iz prvog kola kada je sa svog stadiona ispratio Mačvu sa šest “lakih komada“ u mreži, kao da se videlo da im se u glavama još odvija film iz poraza od šampiona Grčke, a namotava drugi sa razmišljanjem kako da u Atini nadoknade ogroman manjak.

Crno-beli su poveli već u sedmom minutu golom najboljeg strelca prošlogodišnjeg prvenstva Uroša Đurđevića, a Suma je svoj najveći doprinos na utakmici dao nešto pre samog kraja (85), dvadesetak minuta nakon što ga je Miroslav Đukić uveo u igru. Nisu igrali Brazilci Everton i Leonardo, dok su Jevtović i Tavamba izvedeni pre kraja da bi dobili nešto više odmora.

Trener šampiona Srbije je posle utakmice dao logičnu izjavu da je jedino vredno iz duela sa Javorom to što su fudbaleri održali dovoljan nivo profesionalnosti da bi osvojili važne bodove. Naredni period uopšte neće biti lak za Partizan pošto Parnom valjku posle Atine sledi Subotica i okršaj sa do sada odličnim Spartakom.

29.7.2017. Partizan želi iskupljenje, da li će Javor nastradati?