UEFA Liga Evrope: Mančester Junajted 3000 kilometara daleko od kuće!

Kako stvari sada stoje, da bi sledeće sezone igrao u Ligi šampiona, Mančester Junajted će ili morati da osvoji Ligu Evrope, ili da prestane da razočarava svoje navijače u Premijer ligi.

Naime, samo nedelju dana nakon što je Murinjo doneo drugi trofej na Old Traford, pobedivši Sautempton u finalu Liga kupa, njegova ekipa je odigrala samo 1:1 protiv Bornmuta koji ce celo drugo poluvreme igrao sa desetoricom fudbalera.

Novi gubitak bodova nimalo nije pomogao Mančesteru u naporima da obezbedi plasman među četiri najbolje ekipe, što je sve samo ne izvesno uprkos najavama uoči početka sezone da su ambicije usmerene na osvajanje titule šampiona Engleske.

Ipak, ako se izuzme činjenica da su odavno otpali iz trke za trofejem u Premijer ligi, Crveni đavoli i dalje imaju šanse u čak dva takmičenja – FA kupu i Ligi Evrope gde ih očekuje predstavnik Rusije, Rostov.

Zanimljivo je da je Murinjo poslednji put učestvovao u Ligi Evrope, odnosno nekadašnjem UEFA kupu, u sezoni 2002/03, kada je sa Portom i osvojio to takmičenje, koje je već sledeće sezone sa istim klubom trijumfalno nadogradio u Ligi šampiona.

UEFA

Mančester je grupni deo takmičenja završio kao drugi, ali je potom veoma lako savladao Sent Etjen u prvom kolu nokaut runde. Inače, poslednji značajniji poraz Crveni đavoli su doživeli upravo u svojoj grupi Lige Evrope kada ih je Fenerbahče nadigrao u Istanbulu.

Od tada su odigrali čak 27 utakmica u svim takmičenjima i izgubili samo jednu u Liga kupu!

Mančester će u Rusiji biti bez suspendovanog Bejlija, kao i Runija, Luka Šoua i Švajnštajgera.

Rostov nikada nije igrao u ovoj fazi nekog evropskog takmičenja, a prvi put se uopšte našao u konkurenciji na starom kontinentu 1999. godine u tadašnjem Intertoto kupu kada ga je eliminisao Juventus. Poređenja radi, Junajted je nešto ranije te godine osvojio čuvenu trostruku krunu!

Ruska ekipa je ove sezone učestvovala i u Ligi šampiona gde je u veoma jakoj grupi sa Bajernom, Atletikom i PSV-om, zauzela treće mesto. Zahvaljujući trijumfu nad Spartom (4:0) pred svojim navijačima, Rostov je zakazao okršaj sa Crvenim đavolima, ekipom od koje ima “samo“ 39 trofeja manje (40:1)!

Međutim, sastav koji sa klupe vodi Ivan Danilianc, od sedam evropskih utakmica na svom terenu, izgubio je samo od Atletika, dok se među pobedama nalazi i trijumf nad Bajernom!

Najveća opasnost po gol De Ge će biti Dmitri Poloz, strelac pet pogodaka u Evropi za Rostov ove sezone.

Prema Meridianbet kvotama, Mančester je favorit za pobedu, ali s obzirom da ih u ponedeljak očekuje okršaj sa Čelzijem u FA kupu, možda bi trebalo imati 1x na tiketu.

16.2.2017. UEFA Liga Evrope: Mančester sa Pogbom protiv Pogbe!