UEFA Liga Evrope: Mančester ne preti Anderlehtu, već obećava!

Ako je na Old Trafordu pre nekoliko dana pao moćni Čelsi, zašto Mančester Junajted ne bi još i lakše savladao Anderleht u revanš utakmici UEFA Lige Evrope.

Ono što će Žoze Murinjo sigurno uzeti u obzir je rezultat prve utakmice (1:1) koji je pokazao da u ovoj fazi takmičenja izreka da nema lakih protivnika, nije samo fraza. Iako se odbrana belgijske ekipe ne može nazvati čvrstom – dopustila je čak 12 golova u Ligi Evrope – Portugalac nije bio previše zadovoljan učinkom svojih napadača u Briselu.

Jedini pogodak je postigao Henrik Mkhitarijan, koji bi zajedno sa Zlatanom Ibrahimovićem trebalo da predvodi napad Crvenih đavola u revanšu. Ibrahimović je protiv Čelsija na terenu proveo samo sedam minuta, a Murinjo je to obrazložio time što je Šveđaninu bio neophodan odmor.

Majkl Kerik je takođe bio pošteđen punog napora pa je protiv Plavaca u igri proveo samo jedno poluvreme, ali se očekuje da i on bude u početnoj jedanaestorci u duelu sa belgijskim timom.

Ispalo je da je Liga Evrope jedini trofej koji Mančester Junajted može ove sezone da osvoji, pod uslovom da se ne računa Komjuniti Šild u kome je na početku sezone pobedio prošlogodišnjeg šampiona Lester. Trijumf nad Čelsijem je bez dileme najbolja utakmica Crvenih đavola ne samo ove godine koja nagoveštava da bi evropsko odličje ipak moglo da završi na Old Trafordu.

UEFA

Mančester je u 2017. godini izgubio samo dve utakmice, ali ga je veliki broj nerešenih rezultata u Premijer ligi koštao ispadanja iz konkurencije za titulu šampiona Engleske za koju su najozbiljniji kandidati Čelsi i Totenhem.

Anderleht se našao u četvrtfinalu nekog evropskog takmičenja prvi put posle 20 godina, odnosno od ispadanja od Intera u sezoni 1996/97 nekadašnjeg UEFA kupa.

Do tog uspega ekipa Renea Vejlera je došla pobedama nad Zenitom i Apoelom, a belgijanci su posebno dobro igrali na gostovanjima gde su poraženi samo jednom na sedam utakmica, postigavši bar po jedan gol na svakoj od njih!

Najveća uzdanica ovog tima je najbolji strelac belgijskog šampionata, Poljak Lukas Teodorčik, koji je propustio meč sa Ostendeom zbog povrede ramena, ali se očekuje da u četvrtak uveče bude u sastavu, kao i talentovani organizator igre, 19-godišnji Juri Tilemans.

Anderleht je prethodne sezone putovao u Englesku, kada je u istom takmičenju izgubio od Totenhema. Rivali imaju prethodnu istoriju koja se sastoji id dva okršaja na početku ovoga veka, u kojima su oba rivala pobedila pred svojim navijačima, ali je ona koju je izborio Mančester (5:1), bila mnogo ubedljivija od Anderlehtove (2:1).

Crveni đavoli imaju najkvalitetniji sastav od preostalih učesnika Lige Evrope, pa pobeda ne dolazi u pitanje, a predlog za tip je pobeda domaćina u oba poluvremena.