Umorni Zvezda i Partizan ipak nisu izneverili navijače

Partizan i Crvena Zvezda su svako na svoj način zabeležili pobede u četrnaestom kolu Super lige Srbije i uvećali prednost nad Vojvodinom, ali je zato Voždovac nastavio seriju odličnih rezultata i zauzeo mesto odmah iza Večitih rivala.

Delovalo je da će Partizan mrežu Bačke napuniti do vrha jer je već posle četrnaest minuta igre pred oko tri hiljade gledalaca vodio sa 2:0. Golove su postigli Jevtović iz jedanaesterca i Ožegović, pa se očekivalo jedno efikasno popodne na stadionu u Humskoj.

Ono doduše i jeste bilo takvo, ali se nije baš sve odvijalo prema planovima Miroslava Đukića jer su gosti veoma brzo smanjili ubedljivo vođstvo Crno-belih. Zanimljivo je da Đukić iako je bio jedan od najboljih evropskih defanzivaca svoga vremena, ne uspeva da reši neke probleme koje njegova ekipa pokazuje u odbrani od početka sezone.

Mićić je iskoristio jednu loptu koja je došla iza leđa domaćih fudbalera i postigao pogodak, a u kasnijem delu susreta pravio prilično problema sporim i neodlučnim fudbalerima šampiona, koji su u nekim situacijama imali i dosta sreće.  Konačan rezultat 3:1 postavio je Leandro Tavamba u nadoknadi vremena.

Zvezda

Partizan već u sredu igra u Zemunu protiv istoimene ekipe domaćina, čime nastavlja naporan raspored u ovom periodu, jer već za vikend putuje u Čačak.

Crvena Zvezda je teškom mukom dobila Mladost iz Lučana u utakmici koja je na kraju pored fudbala publiku “udostojila“ i sa nešto nervoznih scena i jednom crvenim kartonom koji je dobio fudbaler gostiju Pavlović.

Kao i Partizan i Zvezda je povela sa 2:0, ali je i ona primila pogodak doduše u petom minutu drugog poluvremena. Taj se rezultat nije menjao do kraja meča, a Vladimir Radivojević je bio strelac tek treće gola koji je Zvezda primila na trinaest prvenstvenih utakmica tekuće sezone!

Crveno-beli narednu utakmicu takođe igraju na stadionu “Rajko Mitić“ na kome će gostovati ekipa subotičkog Spartaka, a posle samo četiri dana ih čeka gostovanje u Zemunu.

Meridianbet kvote za naredne utakmice Večitih rivala možete da pogledate ovde.

22.10.2017. Umor – šta je to za šampiona, Partizan već u nedelju dočekuje Bačku!