Crvena zvezda Partizan Večiti derbi

Večiti derbi – nada za Partizan, briga za Zvezdu

Još uvek se ne može ni nazreti koje će boje biti najsjajnija fudbalska zvezda srpskog šampionata– crna ili crvena.

Večiti derbi ne da nije odlučio ko će uspeti da se domogne titule, već je nagovestio žestoku borbu za trofej.  Crno- beli su pobedom od 3:1 za koju je najvećim delom zaslužan dvostruki strelac Leonardo, izjednačili sa najvećim rivalom na startu plejofa za titulu i tako odagnali iluzije momcima iz crveno- belog tabora da će poslednjih šest kola šampionata biti mirni i neuzbudljivi.

Pulenima Grofa Božovića izmaklo je šest poena prednosti koji su im bili na dohvat ruke, a dodatan bol zadaje im to što večitom protivniku ne da nisu uspeli da se osvete za jedini pretrpljen poraz u domaćim takmičenjima tokom sezone, već su opet izgubili.

Trenutno su dva tima izjednačena na vrhu tabele sa po četrdeset bodova. Zvezdi je možda iskliznulo lagano osvajanje prvenstva, ali činjenica je da ovaj tim nema previše razloga za brigu. Ekipa iz Ljutice Bogdana ima prednost i u slučaju da se prvenstvo okonča izjednačenim rezultatom, a razlog za to je dominacija u regularnom delu sezone, koji je Zvezda završila sa 25 pobeda, 4 remija i jednim porazom.

Da bi ih Partizan stigao potrebno mu je da u nastavku takmičenja briljira, a da crveno-beli bar jednom ne odigraju kako treba. Tako nešto ne izgleda nemoguće, jer je Partizan već vezao niz od 28 pobeda među kojima su i dva trijumfa nad crveno-belima, pa se već na ovoj tački vidi da će nastavak takmičenja sigurno biti buran i zanimljiv.

A kako je tekao meč koji je crno- belima dao nadu, a Zvezdašima doneo brige?

Tokom 154.  Večitog derbija najveći deo utakmice momci Marka Nikolića igrali su ofanzivno, a prva prilika ukazala se još u drugom minutu kada je Jevtović pokušao da poentira sa distance.

Šansu je dvadesetak minuta kasnije iz slobodnog udarca iskoristio Brazilac Leonardo i tako postigao prvi gol za goste. Nizale su se prilike za obe strane, ali rezultat na tabeli nije se menjao do povratka sa poluvremena.

Onda je u 48. minutu, Boaći izjednačio za Zvezdu, da bi u 68. minutu, posle gužve u kaznenom prostoru, Tavamba uspeo da zatrese mrežu suparničkog tima. U osamdesetom minutu vođstvo i konačni rezultat je još jednim golom zapečatio i zacementirao Leonardo.

Osim četiri postignuta gola koji su naslutili neizvestan nastavak šampionata, susret večitih, potpuno očekivano, obeležili su i problemi i nemiri na tribinama i u blizini stadiona. Prva tuča izbila je dva sata pred početak meča, kada su se navijači Partizana sukobili sa policijom. Na jugu je tokom meča gorelo nekoliko stolica pa su morali da reaguju i  vatrogasci, a desilo se još nekoliko manjih incidenata i sukoba u gledalištu. U sveopštoj euforiji mirni nisu ostali ni sami igrači, pa su se tako ispred svlačionica sukobili i fudbaleri protivničkih timova- Kanga i Everton.