Zvezda

Zvezda otišla u Prag po plej-of!

Koliko je daleko Crvena Zvezda od plej-of za UEFA Ligu Evrope? Polovina odgovora na to pitanje je data pre nedelju dana u Beogradu, a u četvrtak uveče će se dobiti i drugi deo koji bi vicešampionu Srbije obezbedio još najmanje dve utakmice na Starom kontinentu.

Zaliha koju je Zvezda odnela u Prag mogla bi da se ispostavi kao sasvim dovoljna za ukupnu pobedu, ali kao što bi rekao popularni srpski trener Živadinović, 2:0 je najopasniji rezultat. U ovom slučaju bi to trebalo da znači da Crveno-beli imaju šta da čuvaju, ali sa druge strane je tu i činjenica da se takva igra često završi loše po tim koji kontrolu dešavanja na terenu prepusti protivniku.

Vladan Milojević je u prvoj utakmici sproveo sve svoje taktičke zamisli u delo, a njegova ekipa je delovala kao da redovno igra u grupnim fazama evropskih takmičenja, a ne da je odsustvovala deset godina. Generali arena će biti prava provera da li to bio usamljeni slučaj ili je ovaj trener uspeo u nameri da njegov sastav dobije prepoznatljiv fudbalski oblik i sistem igre kome će protivnik morati da se prilagođava.

Zvezda

Milojević nije hteo previše da govori o postavi koja će istrčati na teren, ali je moguće da će Aleksandar Pešić biti ostavljen na klupi iz taktičkih razloga, što važi i za iskusnog Nenada Milijaša, dok bi u tom slučaju usamljenom Boaćiju u napadu pomagao Slavoljub Srnić. Brazilac Rikardinjo se nije našao među putnicima, ali se ne zna da li je u pitanju neki zdravstveni problem ili sporo dostizanje potrebne forme za ovaj nivo takmičenja.

Sparta je razočarala svoje navijače u uvodnom kolu novog šampionata Češke jer je u duelu sa Bohemijansom odigrala samo 1:1. Nekadašnji Zvezdin fudbaler Srđan Plavšić je odigrao svih 90 minuta, a u drugom poluvremenu u igru je ušao i jedan od najboljih čeških fudbalera u protekloj deceniji, Tomaš Rosicki, što bi moglo da znači da će možda nastupiti i protiv Zvezde. Trener Sparte Andrea Stramaćoni je u tom susretu ostao bez turskog fudbalera Kaje koji se povredio i tako uvećao ionako podugačku listu fudbalera koji ne igraju zbog zdrvastvenih problema.

Jedini koji se dovoljno oporavio da bi mogao da pomogne svojoj ekipi je Mihal Kadlec.

Crvena Zvezda nije primila nijedan gol na četiri poslednje takmičarske utakmice, što je osličan znak pred revanš sa Spartom. Ipak, treba imati u vidu da domaći na poslednjih šest evropskih mečeva pred svojim navijačima imaju učinak od četiri pobede i dva nerešena rezultata.

Meridianbet kvote se nalaze ovde, a predlog za tip je bez golova u prvom poluvremenu po kvoti 2.90.

27.7.2017. Posle decenije odsustva, Zvezda ima samo jedan cilj – grupna faza lige Evrope!