Zvezda potvrdila ozbiljne namere u Ligi Evrope!

Zvezda je spremna za plej-of Lige Evrope, bar prema opštem utisku posle prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za ovo UEFA takmičenje u kojoj su crveno-beli pobedili Spartu iz Praga rezultatom 2:0.

Najmanje jedan od ciljeva je ispunjen u duelu sa ekipom Andree Stramaćonija, a to je da je mreža golmana Borjana ostala netaknuta, što je uvek velika stvar kada se prva utakmica u dvomeču igra kod kuće. Odbrana je delovala veoma sigurno, ne ostavljajući protivničkim fudbalerima previše prostora za igru i stvaranje prilika za gol, a i broj grešaka je dovoljno mali da Vladan Milojević bude toliko zadovoljan da izjavi da bi voleo da vidi da Crvena Zvezda ovako igra na svakoj utakmici.

Ričmond Boaći je nastavio da pokazuje da mu ne treba puno da postigne gol, a ovaj koji je postigao u 13. minutu meča sa Spartom mu je već šesti na pet evropskih utakmica ove sezone. Ganijac nije zatresao mrežu jedino protiv Irtiša u Beogradu!

Milojević je na teren stadiona “Rajko Mitić“ izveo donekle izmenjen sastav u odnosu na onaj iz meča sa Kazahstancima  – na golu je umesto Manojlovića koji je prešao u Hetafe bio Milan Borjan, Dušana Anđelkovića je zamenio novopridošli Milan Rodić, dok je umesto suspendovanog Slavoljuba Srnića na terenu bio Nemanja Milić.Zvezda

Neigranje Anđelkovića je iskoristio Mičel Donald da ostane zabeležen u istoriji kluba kao prvi strani fudbaler koji je u jednoj zvaničnoj utakmici dobio čast da ponese kapitensku traku!

Drugi gol je postigao Gelor Kanga sjajnim šutem sa udaljnosti od oko 25 metara, a Zvezda je do kraja utakmice mogla i da uveća svoju prednost da su Radonjić i Jovičić imali malo više sreče prilikom svojih pokušaja.

Trener gostiju Stramaćoni smatra da je za poraz njegove ekipe, pored toga što je potvrdio da je domaćin bio bolji, bila presudna loša igra njegovih fudbalera u prvi 15-20 minuta utakmice, kada su i primili prvi gol. Austrijski napadač Marko Janko nije ispunio očekivanja, a rezultat nije dalo ni uvođenje Davida Lafate i Eldara Čivića u drugom poluvremenu. On bi međutim, mogao za revanš da dobije pojačanje u vidu nekadašnjeg reprezentativca Italije, Emanuelea Đakerinija, koji će prema vestima koje stižu iz Napulja, već tokom vikenda postati član najslavnijeg češkog kluba.

Crvena Zvezda već u nedelju igra na Banjici sa Radom i veliki je favorit za pobedu, pogotovo ako se ima u vidu da je Građevinarima na dva poslednja gostovanja dala sedam golova!

27.7.2017. Posle decenije odsustva, Zvezda ima samo jedan cilj – grupna faza lige Evrope!